Przejdź do treści

Zabiegi na twarz i ciało

Fale radiowe

Jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który stosuje się w celu ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki oraz zminimalizowania objawów starzenia, takich jak utrata elastyczności, zwiotczenie czy drobne zmarszczki. Fale radiowe wykorzystuje się z powodzeniem zarówno w obrębie twarzy, jak i wybranych partii ciała (najczęściej do modelowania talii, brzucha, pośladków, ud, ramion i nóg). RF sprawdza się także przy braku jędrności skóry w okolicach piersi (działanie liftingujące).

Fale radiowe działają w obrębie skóry właściwej, stymulując fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Podczas zabiegów pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, zwiększa się także metabolizm w tkankach. W efekcie, poprawia się jakość skóry, zwiększa się jej gęstość i napięcie oraz wygładzają się zmarszczki.

Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż fale radiowe o wysokiej częstotliwości, absorbowane w komórkach skóry, nie niszczą innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka.

Terapia RF polega przede wszystkim na masażu wybranych partii ciała przy użyciu specjalnej głowicy, która emituje fale elektromagnetyczne.

Efekty zabiegu:

 1. poprawia napięcie skóry, mięśni i spłyca zmarszczki 
 2. powoduje lifting twarzy, szyi i dekoltu 
 3. redukuje cellulit oraz zmniejsza tkankę tłuszczową 
 4. redukuje zwiotczenia 
 5. zapobiega starzeniu się skóry 
 6. podnosi owal twarzy i podbródka 
 7. daje efekt push-up piersi

Mezoterapia bezigłowa 

Mezoterapia bezigłowa to stosunkowo młoda metoda, która pozwala na lepsze przenikanie kosmetyków do wnętrza skóry poprzez otwarcie kanałów, które przebiega przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych, a także określonych rodzajów przebiegów. Dzięki impulsom elektrycznym, wnikanie substancji bioaktywnych z kosmetyków jest znacznie ułatwione i bardziej efektywne. Wielu ekspertów uważa, że mezoterapia bezigłowa to obecnie najnowocześniejszy system odmładzania skóry spośród metod nieinwazyjnych. 

Jak działa mezoterapia bezigłowa – na jakiej zasadzie?

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej bazują na zjawiskach fizycznych, które występują m.in. w błonach komórkowych, a także w warstwie rogowej skóry. Pozwalają one otworzyć nowe drogi do wprowadzenia aktywnych substancji w sposób całkowicie bezinwazyjny – bez konieczności stosowania igieł, jak podczas mezoterapii igłowej. Zabieg przeprowadza się używając wysokonapięciowego, jednokierunkowego prądu impulsowego o bezpiecznej dla nas częstotliwości radiowej. 

Efekty zabiegu:

 • wyraźne odmłodzenie skóry i poprawa kolorytu, 
 • zwiększenie elastyczności jędrności skóry, 
 • zwiększenie poziomu nawilżenia, 
 • regeneracja uszkodzeń, 
 • normalizacja naskórka, 
 • tonizacja, 
 • rozjaśnienie plam – np. potrądzikowych lub hormonalnych, 
 • wyraźne zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Unikalna technologia stosowana w trakcie zabiegu dostarcza skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany – zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość wnikania są regulowane zależnie od odczuć Klienta. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest osobom o cerze wymagającej nawilżenia i odżywienia, z objawami starzenia, przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Ponadto, ma pozytywny wpływ na obszary skóry dotknięte cellulitem oraz sprawdza się przy utracie jędrności w okolicach twarzy, szyli i dekoltu. Jest też doskonałym zabiegiem wykonywanym profilaktycznie, jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. 

Działanie

 • ściśle kontrolowana, sterylna i bezpieczna metoda
 • stymuluje procesy samonaprawcze
 • wzmaga produkcję kolagenu i elastyny
 • pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków, bez potrzeby rekonwalescencji
 • efekty są widoczne już po pierwszym zabieg

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest rodzajem peelingu mechanicznego. Przy użyciu głowicy z mikrokryształkami diamentu martwy naskórek złuszczany jest warstwa po warstwie do oczekiwanego poziomu. Odpowiednio przeprowadzony zabieg daje efekt wygładzenia nierówności skóry, spłycenia blizn, rozjaśnienia lub likwidacji przebarwień, spłycenia zmarszczek oraz wyeliminowania zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników. Skóra staje się gładsza, bardziej napięta, elastyczna, następuje wyraźna poprawa i wyrównanie jej kolorytu.

Efekty zabiegu

 • oczyszcza i wygładza skórę
 • eliminuje nadmierne rogowacenie
 • pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 • likwiduje drobne zmarszczki i uszkodzenia
 • usuwa defekty posłoneczne
 • przyspiesza krążenie krwi i limfy
 • wzmacnia zdolności obronne skóry

Oxybrazja

Oxybrazja polega na delikatnym złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą aplikowanego pod ciśnieniem (tlenem hiperbarycznym) strumienia soli fizjologicznej. Nazywana jest również peelingiem wodno-tlenowym. Zabieg idealnie sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej, naczyniowej lub alergicznej, gdyż nie wywołuje podrażnienia i zaczerwienienia. Oxybrazja wywołuje efekt naturalnej odbudowy i regeneracji skóry, skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Zabieg można również wykorzystać przy redukcji zmian trądzikowych. Po wykonaniu Oxybrazji skóra jest promienna, dotleniona i nawilżona.

Działanie

 • delikatnie złuszcza martwy naskórek
 • dotlenia, nawilża i wygładza skórę
 • niweluje stany zapalne
 • zmniejsza łojotok skóry
 • poprawia ukrwienie i dzięki temu penetrację składników kosmetyków

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który za pomocą ultradźwięków bezpiecznie usuwa ze skóry zanieczyszczenia, martwe komórki, wszelkie zalegające zrogowaciałości naskórka, nadmiar zaskórników, sebum, toksyn oraz bakterii. Co ważne, daje efekt głębokiej pielęgnacji i regeneracji bez efektów ubocznych. Dzięki zjawisku kawitacji, zabieg dociera również do głębszych warstw naskórka, niż dzieje się to w przypadku zwykłego peelingu. Za sprawą ultradźwięków, na zwilżonej skórze tworzą się małe pęcherzyki gazu. Ich energia kinetyczna rozbija martwe komórki naskórka.

Peeling kawitacyjny powoduje, że skóra, w której następuje wymiana jonów, staje się bardziej dotleniona oraz wypielęgnowana, a także przygotowana do wszelkiego rodzaju aplikacji substancji aktywnych. Po zabiegu zwiększa się penetracja przeznaskórkowa, dzięki czemu stosowanie kosmetyków jest dużo efektywniejsze.

Działanie

 • oczyszcza skórę z nadmiaru zaskórników i sebum
 • niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych
 • poprawia krążenie
 • usprawnia metabolizm komórkowy skóry
 • usuwa martwe komórki naskórka
 • redukuje zaskórniki otwarte, przez co zmniejsza możliwość powstawania stanów zapalnych na skórze
 • zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, umożliwiając lepszą aplikację substancji aktywnych

Peelingi  kwasowe

Zabiegi eksfoliacji kwasami pozwalają na unormowanie procesu nadmiernego przetłuszczania, spłycają blizny i drobne zmarszczki, zmniejszają rozszerzone pory, nadają skórze gładkość i widocznie ją rozświetlając. Są polecane dla wszystkich osób, które chcą odświeżyć skórę oraz profilaktycznie, w celu zapobiegania tworzeniu się zmarszczek i opóźnienia procesów starzenia.

W zależności od rodzaju lub stężenia użytych kwasów, eksfoliacja działa płycej lub głębiej, docierając nawet do skóry właściwej. Głębokość oraz intensywność złuszczania dostosowywane są indywidualnie, w zależności od rodzaju problemu. Sam zabieg eksfoliacji polega na dokładnym i dogłębnym usunięciu martwego naskórka, co z kolei stymuluje głębsze warstwy skóry do wytężonej odnowy i produkcji kolagenu oraz elastyny.

W Klinice stosujemy m. in.

Kwas migdałowy 40% – zalecany dla cery z pierwszymi oznakami starzenia, normalnej oraz mieszanej. Pomaga w rozjaśnieniu skóry, nadaje jej zdrowy wygląd. Dodatkowo, kwas migdałowy wykazuje działanie nawilżające oraz antybakteryjne. Jest pomocny w redukowaniu drobnych stanów zapalnych oraz wpływa pozytywnie na regulacje sebum.

X-Foliate Bielendy z kwasem kojowym i arbutyną działające wybielająco na różnego rodzaju przebarwienia.

ACID-TECH Farmony to mieszanka kwasu szikimowego i glikolowego o działaniu złuszczającym i silnie pobudzającym procesy regeneracji.

40% kwas salicylowy o działaniu oczyszczającym i przeciwtrądzikowym.50% retinol o działaniu odmładzającym, przeciwzmarszczkowym i silnie pobudzającym procesy odnowy skóry.