Przejdź do treści

Medycyna

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem to neuromodulator powodujący zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Podanie odpowiednio wyznaczonej dawki toksyny w obręb nadmiernie aktywnego mięśnia powoduje ograniczenie jego aktywności.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej ma zastosowanie wielokierunkowe, używana jest nie tylko do usuwania zmarszczek i anti-aging, ale również w leczeniu np. nadpotliwości pach, dłoni i stóp, bruksizmu (szczękościsk), jak również leczeniu migrena.

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej zapobiegają procesowi starzenia związanego z pracą mięśni związanych z mimiką. Zatem zastosowanie botoksu ma szczególne zastosowanie w anti-aging. Sam związek ogranicza działanie mięśni mimicznych i powoduje, iż skóra przestaje się nadmiernie kurczyć podczas takich czynności jak uśmiech, czy podnoszenie brwi. Wskazaniem do zabiegu jest bardzo silna mimika. Należy podkreślić, że botoks redukuje już istniejące zmarszczki mimiczne, które na skutek jeg działania stają się bardziej rozluźnione, co skutkuje wygładzaniem się skóry.

Zastosowanie:
– „kurze łapki”,
– „lwia zmarszczka”,
– zmarszczki poprzeczne czoła,
– „zmarszczki królicze”,
– zmarszczki pod oczami,
– „zmarszczki palacza”,
– podnoszenie brwi,
– podnoszenie koniuszka nosa,
– likwidacja efektu tzw. kwadratowej twarzy,
– korekcja opadających kącików ust,
– korekta owalu twarzy,
– redukcja zmarszczek na szyi.

Zamierzony efekt zabiegu uzyskamy po 10 – 14 dniach. Natomiast do powrotu przekazywania impulsów do mięśnia, czyli odwrócenie działania botoksu dochodzi etapowo po około 3-6 miesiącach. Zabiegi po tym okresie można powtórzyć.